SYSTEM ALARMOWY
to zespół urządzeń służących zabezpieczeniu danego obiektu przed włamaniem, łatwy w obsłudze, zwiększają bezpieczeństwo obiektu tj. – firma, magazyn, dom, garaż itp.
W skład systemu alarmowego wchodzi:
- Centrala alarmowa z zasilaczem sieciowym i akumulatorem.
- Klawiatura alarmowa (inaczej zwana manipulatorem kodowym, za pośrednictwem tego urządzenia użytkownik komunikuje się z centralą, błędnie potocznie nazywana szyfratorem)
- Czujki alarmowe – urządzenia odpowiedzialne za wykrywanie zdarzeń alarmowych – pasywne czujniki podczerwieni reagujące na ruch (PIR) i czujniki magnetyczne
- Sygnalizatory alarmowe – optyczne, akustyczne i dwu systemowe (akustyczno-optyczne).
- Urządzenia do włączania i wyłączania systemu alarmowego – zamki szyfrowe, panele sterujące, sterowniki radiowe, itp.
- Nadajnik radiowy, przewodowy lub dialer (urządzenie przekazujące informacje na temat systemu – alarm, załączenie/wyłączenie czuwania – za pomocą sieci telefonii stacjonarnej)
- Moduły dodatkowe

MONTAŻU ALARMU - DLACZEGO WARTO WYBRAĆ
Oferujemy serwis
gwarancyjny i pogwarancyjny
Pierwszy rok pomoc techniczna
GRATIS
Wystawiamy certyfikat bezpieczeństwa
na instalację alarmową
Nasze instalacje są wykonywane według standardów EN50131-1 oraz PD6662
Dostarczamy pełen opis pracy i sprzętu oraz certyfikat
Alarmy i zabezpieczenia
Alarm przewodowy
Alarmy przewodowe to najczęściej stosowane systemy alarmowe. Są stosunkowo tanie, z nieograniczoną możliwością rozbudowy i podłączenia elementów z różnych firm.
Wszystkie elementy alarmu połączone są przewodem, a całość zasilana centralnie (bądź nie) z zasilacza.
Najlepiej instalować w czasie remontu lub w surowych pomieszczeniach z uwagi na konieczność wiercenia i przeciągania przewodu.
Alarm bezprzewodowy
System alarmowy bezprzewodowy, to system którego elementy komunikują się ze sobą bez pośrednictwa przewodów (kabli). Komunikacja ta odbywa z wykorzystaniem fal radiowych. Urządzenia zasilane są z baterii lub akumulatorów. Zazwyczaj w systemach bezprzewodowych i tak zachodzi konieczność podłączenia kilku kabli – np. kabel zasilający centralę alarmu, jednak większość kłopotliwych podłączeń (czujki ruchu, sygnalizatowy) można wykonać bezprzewodowo.
Kontrola dostępu
Desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text and a search
Powiadamianie telefoniczne
Podstawowym zadaniem skutecznego systemu alarmowego jest powiadomienie o wykryciu zagrożenia. Z tego właśnie powodu urządzenia do powiadomienia pełnią bardzo istotną rolę w systemie, niezależnie od wykorzystywanej technologii.
Oświetlenie zewnętrzne
Nowoczesne sterowniki oświetlenia różnią się między sobą przede wszystkim funkcjonalnością. Najprostsze modele uruchamiają system oświetlenia w oparciu o poziom natężenia światła lub po wykryciu ruchu, natomiast zaawansowane urządzenia są w stanie realizować określone programy świetlne.