CAll Us: 077 077 63 064 / 0161 613 1832

USTAWIENIE ANTENY SATELITARNEJ

Ustawianie anteny satelitarnej wymaga cierpliwości.

Ważny jest rozmiar anteny, jej stan techniczny (zarówno to czy jest powyginana jak i to czy jest na niej np. warstwa rdzy lub spuchnięta farba).
Proces montażu i ustawienie anteny satelitarnej trzeba zacząć od ustalenia zgrubnie kierunku, w którym antena ma być skierowana. Pozwoli to wybrać właściwe miejsce na ścianie, dachu, płocie lub kominie.
Antena satelitarna musi mieć „widoczność optyczną” z satelitą tzn. na linii antena – satelita nie może być drzew budynków itp. W tym celu można skorzystać z narzędzia poniżej, w którym wybieramy żądanego satelitę (wszystkie polskie platformy odbierają sygnał z satelity hotbird w pozycji 13E). Następnie wpisujemy. swój kod pocztowy, zatwierdzamy i widzimy, w którą stronę należy skierować antenę.

Wybieramy odpowiednie miejsce, montujemy uchwyt, wieszamy antenę, podłączamy kabel do konwertera i dekodera i rozpoczynamy szukanie sygnał. Jak mamy szczęście to po chwili zobaczymy obraz lub usłyszymy dźwięk informujący o znalezieniu sygnału. Należy pamiętać, że ustawianie anteny satelitarnej to precyzyjna robota. Przesunięcie anteny o 1 cm w pionie lub poziomie może spowodować całkowitą utratę sygnału.

Jeśli sobie nie poradzisz zapraszamy zadzwoń do nas.

http://antenymanchester.info/ustawienie-anteny-satelitarnej-manchester-i-okolice/

Masz pytanie? My znamy odpowiedź!

Czy sygnał np. 40% jest wystarczający?

Odpowiedź nie jest taka prosta, ponieważ różne dekodery w różny sposób pokazują tą samą siłę sygnału. Zależy to między innymi od głowicy i oprogramowania dekodera. Każdą antenę trzeba ustawić na jak największy poziom sygnału jak i możliwie najlepszy BER. Dekoder zwykle pokazuje dwa paski sygnału. Jeden to siła zgrubnie, zaś drugi to jakość. Aby oglądać programy muszą obydwa paski być jak największe. Przy czym pasek odpowiadający za siłę będzie zwykle mocny i ponad połowę. Pasek jakość ( oczywiście w zależności od dekodera) nie powinien być mniejszy niż 40%.

Czy warto kupować jeden z tanich mierników z ebay?

Wydatek niby niewielki, ale miernik taki pokazuje tylko siłę odbieranego sygnału. Nie pokazuje natomiast czy odbieramy sygnał z właściwego satelity. Nie mówiąc nawet o ustawieniu sygnału do prawidłowego odbioru kanałów HD. Niestety profesjonalne mierniki, które dadzą pewność i pokażą parametry niezbędne do prawidłowego ustawienia sygnał zaczynają się od ok. 200GBP.
Nie chciałbym jednak nikogo zniechęcać, ponieważ używając 80cm anteny z dobrym konwerterem macie spore szanse na sukces.

Wyświetlił Ci się komunikat „Brak uprawnień” lub „Kanał niedostępny”. Co robić?

Komunikat ten pojawia się w dwóch przypadkach:>
1. WYGASŁY UPRAWNIENIA DO ODBIORU

Dekoder co miesiąc lub w przypadku zmiany oferty, musi pobrać uprawnienia do odbioru kanałów. Aktualizacja uprawnień odbywa się automatycznie w godzinach nocnych, po przełączeniu dekodera do trybu standby. Jeśli dekoder jest odłączony od zasilania lub jakość sygnału z anteny jest niewystarczająca dekoder nie pobierze aktualizacji automatycznie.

Jeżeli komunikat wyświetla się na kanałach, które są w Twojej ofercie, potrzebne będzie odświeżenie uprawnień w dekoderze. W tym celu przełącz dekoder na kanał nr 11 czyli TVP 1 HD.
Odświeżenie uprawnień możesz wykonać na kilka sposobów:
– dzwoniąc pod nr podany na ekranie
– kontaktując się z nami
– pozostawiając dekoder włączony przez całą noc na kanale 11 czyli TVP1HD
-Jeżeli potrzebujesz pomocy moderatora\przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez skrzynkę:
e-mail doradca@info2.ncplus.com.pl.
W treści opisz problem a także podaj dane do weryfikacji nr karty z dekodera lub abonenta. Z kolei w temacie wiadomości wpisz swój nick.
Pamiętaj koniecznie o zachowaniu ciągłości korespondencji!

2. BRAK KANAŁU W TWOJEJ OFERCIE

Kanał, który próbujesz oglądać nie znajdują się w Twojej ofercie. Aby zamówić brakujący kanał skontaktuj się z Konsultantem pod wskazanym w komunikacie numerem telefonu.

UWAGA! Nie odłączaj na noc dekodera od zasilania. W godzinach nocnych dekoder w trybie czuwania standby przeprowadza wiele czynności serwisowych:

Pobiera aktualne uprawnienia do odbioru kanałów
Pobiera aktualizację oprogramowania
Pobiera dostępne Tv rachunki i wiadomości od operatora
Aktualizuje Program na 7 dni

Wszystkie te informacje możesz znależć na http://ncplus.pl/Pomoc

Jak włączyć pakiet KOMFORT+?

Masz telewizje na kartę pakiet START+ możesz aktywować pakiet KOMFORT+

Wysyłając sms o treści: <NUMER KARTY Z DEKODERA> A200 na numer +48725727272 zamawiasz aktywację Pakietu Komfort+ świadczonego w ramach Oferty „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” obowiązującej od dnia 5.10.2017 r. oraz oświadczasz, że:

Zapoznałeś/łaś się z wymienionymi poniżej dokumentami, pobrałeś/łaś je na dysk twardy komputera/urządzenia mobilnego i akceptujesz ich treść:

Cennik Oferty „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” obowiązujący od dnia 5.10.2017
Regulamin Oferty „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” obowiązujący od dnia 5.10.2017
Regulamin Szczegółowych Warunków świadczenia Pakietu Komfort+, Cennik Regulaminu Szczegółowych Warunków świadczenia Pakietu Komfort+, obowiązujące od dnia 5.10.2017 r.

Aktywacja karty dekodującej następuje w chwili odnotowania w systemach Dostawcy dyspozycji aktywacji wydanej przez Abonenta. Technicznie udostępnienie sygnału może nastąpić w terminie do 2 dni roboczych. Usługa będzie zatem uruchomiona przed upływem 14 dni od momentu wydania dyspozycji aktywacji. Z chwilą udostępnienia sygnału Abonentowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy.
http://ncplus.pl/telewizja-na-karte